Sosyal Medya 199 Kez Okundu 0

YouTube Premium yayın hayatına başlıyor

YouTube Premium yayın hayatına başlıyor. Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika, Güney Kore, Avusturya, Kanada, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç ve İngiltere gibi ülkelerde kullanıma yayılan YouTube Premium, şimdilik çalışmıyor olsa da Türkiye sayfasını da açtı! Peki YouTube Premium nedir, ne işimize yarayacak?

YouTube Premium ve YouTube Music servisi, kullanıma sunuldu. Türkiye’de de sayfası açıldı ancak, açılan sayfada şu an amacıyla “kullanılamıyor” ifadesi mevcut. YouTube’un sunmuş olduğu Premium servisinin getirdiği en mühim özellik, reklamsız ve internetsiz kullanım desteği oldu. Premium aboneler, YouTube videolarını reklam sunumu olmadan ve internetin olmadığı hallerde da izleyebilecek. Videoları kaydet özelliği sayesinde, daha eskiden indirilen videolar, internetin olmadığı yerlerde de izlenebilecek. İndirdiğiniz videolar 30 gün süresince saklanabilmekte olacak.

YouTube kullanıcılarının en çok yakındığı konuların başında, arka planda oynatma desteği geliyor. Arka planda YouTube kullanma desteği, Premium abonelik ile olası olacak. Başka bir programlamayı kullanırken ya da ekran kapalı durumdayken, YouTube içerikleri kullanmak olası olacak.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir