Genel 38 Kez Okundu 0

YouTube mobil kullanıcılar için yeni özelliği duyurdu

Mobil YouTube programsına istikbal olan Keşif sekmesi yardımıyla yeni video ve kanallar keşfetmek kolaylaşacak.

Eğer YouTube videoları izlerken kendinizi bir eko odasında bulduysanız, bu hususta yalnız değilsiniz. YouTube’un tavsiye algoritması izlediğiniz içeriklere göre tavsiyelerde bulunmakta ve şayet bilhassa değişik hususları arama çubuğundan bizzat araştırmazsanız, sıksık benzer içeriklerin içersinde yüzdüğünüzü fark edebilirsiniz.

Bu durumun farkında olan YouTube yönetimi, platformun kendi kanalı olan Creator Insider’da Tom Leung aracılığı ile mobil program amacıyla yeni Keşif seçeneğini duyurdu. Bu vasıta yardımıyla mobil kullanıcılar yeni videolar arar iken “ufuklarını genişletebilecek”.

“Keşif sekmesi, diğer türlü rast gelmenizin olası olmadığı değişik türdeki konulara, videolara ya da kanalları bulmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır, fakat tekrar de şahsa özel tavsiyelerde yer alır ve görüntüleme etkinliğinize dayanmaktadır.”

Şu an test adımında olan özellik iPhone kullanıcılarının yalnızca %1’i üstünde deneniyor. Eğer proje başarılı olursa bu özelliği masaüstü, iOS ve Android sürümlerinde görmeyi bekleyebiliriz.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir