İnternet 124 Kez Okundu 0

YouTube kendi müzik akışı hizmetini duyrudu

Yeni söylentilere göre YouTube kendi müzik akışı hizmetini Mart ayında yayınlamaya hazırlanıyor. Henüz hizmete dair detaylar tam olarak bilinmese de, şirketin müzik akışına bu girişimi enteresan neticeler doğurabilir.

Şu an dilerseniz YouTube Red aboneliği satın alarak platforma has orijinal içeriğe reklamsız olarak erişebilirsiniz. Google Play Music hizmetine abone olursanız YouTube Red’e de erişim sağlıyorsunuz, yani ikisi teknik olarak aynı abonelik hizmetini sağlıyor. Google’ın bu iki hizmeti birleştirmesi, YouTube müzik hizmetinin bir ön aşaması bulunduğu açık.

Bloomberg’in hazırladığı habere göre yeni hizmet, akış sistemlerine karşı çok eleştirici yaklaşan kayıt şirketlerini yatıştırmak amacıyla uygun bir sistem olacak. Büyük markalar YouTube’un bu hizmetini desteklemedikçe, SoundCloud ve Spotify gibi hizmetler piyasayı tamamiyle kaplamaya devam edebilir. Henüz YouTube, Warner Music Group ile anlaşmayı başardı, sırada Sony Music Entertainment ve Universal Music Group’u mürettebatına eklemeyi hedefliyor.

YouTube’un yeni müzik hizmetini bir kaç ay ortamında kullanıma açması bekleniyor, bu proses ortamında neler olacak merakla bekliyoruz.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir