Genel 56 Kez Okundu 0

Yol tutmasını önleyen gözlük üretildi

Citroen, uzun yolculuklardaki yol tutması sorununun yaşanmaması amacıyla “Seetroen” adlı gözlük üretti.

Citroen’in açıklamasına göre, yaz mevsiminin gelmesi ile tatil amacıyla de seyahatler başladı. Yolculuk esnasında akıllı telefon ve tabletlerle ilgilenen bireylerin kabusu olan yol tutması sorunu Citroen’in Seetroen ismini verilen gözlükle tarihe karışıyor.

Advanced Comfort programıyla otomobil konforunda yaratıcı icatlara imza atan Citroen, Seetroen gözlük ile yol tutması sorununu ortadan kaldırarak konfor bölümünde yeni bir çözüm daha sunuyor. Her üç şahıstan birinin hayatı süresince en az bir kez yol tutması sorunu yaşadığı biliniyor. Avrupa’da ise 30 milyondan çok bireyin bu sorunu süreğen olarak yaşadığı kayıtlara işlemiş durumda.

Denizciler amacıyla tasarlanan bir çözümden yola çıkan şirket, yeni gözlükleriyle otomobil, otobüs ya da trenle seyahat edenlerin yol tutması sorununu ortadan kaldırıyor. Gözlüklerde, Boarding RingTM teknolojisini kullanılıyor. Patentli bu teknoloji yardımıyla yol tutması sorunu yüzde 95 oranında ortadan kalkıyor.

Gözlüğü çevreleyen sıvılar hem ön doğrultuda hem de yan taraflarda yer alıyor. Bu sıvılar yardımıyla ufuk çizgisi tekrardan yaratılıyor ve bulantı sorununun önüne geçiliyor. Seetroen gözlüklerinin dizaynı amacıyla Citroen, Paris’te yer alan kolektif bir dizayn stüdyosu olan 5,5 ile çalıştı.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir