Genel 188 Kez Okundu 0

Bu yıla damga vuracak teknolojiler

CES 2018’de sergilenen, sunmuş olduğu yeniliklerle bizi etkilemeyi başaran en iyi ürünleri seçtik!

Her doğrulusunda yenilik fışkıran bir CES’i geride bıraktık. Las Vegas’taki devasa teknoloji etkinliği, duvar ebatlı TV’lerden robotlara, teknolojinin en müthiş zekalarından çıkan yenilikleri önümüze serdi. Peki CES 2018’de karşılaştığımız en iyi teknolojiler hangileriydi? Sizin amacıyla CES 2018′in en iyilerini seçtik.

Tüm şovun en iyisi – Samsung The Wall

Samsung’un ilk modüler microLED TV’si, OLED standardını hak ettiği yere getirmeyi amaçlıyor. 146 inç’lik The Wall, bütün bakış açınızı amacıylae alan, OLED ekranlarda şimdiye dek gördüklerimize rakip olacak kadar büyüleyici devasa bir ekran. MicroLED’in TV tecrübesini değiştirme potansiyeli gerektiğince büyük ve bu yüzden bizce CES 2018’in en iyisiydi.

En iyi manzara – LG’nin kıvrılabilen OLED TV’si

Bükülen ekranlara bundan sonra çok yakınız. LG bu teknolojinin en yakın takipçilerinden biri. Firmanın bu 65 inç’lik 4K OLED TV konsepti, kıvrılarak ortadan kaldırılabiliyor. LG, bu konseptiyle kıvrılan ekran geliştirmeye herkesten daha hazır olduğunu gösteriyor.

En iyi telefon – Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro, Huawei’nin son zamanlardaki en iyi telefonu olmakla kalmıyor zira aynı vakitte piyasadaki en iyi telefonlardan bir tanesi.

En iyi laptop – Lenovo Miix 630

Lenovo’nun Snapdragon 835’li ilk Windows tableti, CES’in en iyi tableti olmasıyla da bizi etkiledi. Lenovo Miix 630, çok lüks bir Windows’lu tablet gibi gözüküyor ve müthiş bir taşınabilirlik sunuyor. 20 saatlik pil ömrüyle 2018’de iddialı bir aygıt olacağı açık.

En iyi giyilebilir teknoloji – Lenovo Mirage Solo

Lenovo’nun kendi başına çalışabilen Google Daydream, VR içeriğini rastgele bir yerde deneyimlemenin en iyi yolu.

En iyi oyun laptop’u – MSI GE63 Raider RGB Edition

Yenilenen GE63 Raider serisi, oyun laptop’larında şimdiye dek gördüğümüz en enteresan ve havalı RGB ışıklandırmalarından birine sahip. Laptop, desteklenen oyunlarda RGB ışıklarının değişik davranmasını sağlayabiliyor ve oyunla alakalı bulgular gösterebiliyor. Bu özellikler 2018’de ehemmiyet kazanabileceğinden, etkinliğin en iyi oyun laptop’unun MSI GE63 Raider RGB Edition olduğuna karar verdik.

En iyi TV – LG W8 OLED

LG’nin 2018 amiral gemisi OLED TV’si, Google Assistant ve üst civar işlemcisiyle CES’in en iyi televizyonu olmayı başardı. LG W8, OLED panelleri baştan yaratmasa da, yazılımda ve donanımda ciddi geliştirmeler yapıyor. TV’nin 2018’in TV’leriyle ciddi bir rekabet içersinde olacağı kesin.

En iyi dijital kamera – Lenovo Mirage Kamera

VR180 olarak tanınmış kameralarda Lenovo’nun Mirage’i, 180×180 derecelik açıları amacıylae alan 13MP’lik çift kamerasıyla rakiplerinin önünde.

En iyi oyun aygıtı – Nvidia BFGD

Nvidia’nın Asus, Acer ve HP doğrulusunda imal edilen 65 inç’lik oyun ekranları sözcüklerin tam manasıyla mükemmel. HDR teknolojisine sahip ekranlar, hem kuvvetli bir renk üretimine, hem de G-Sync becerisi sahip.

En iyi VR – HTC Vive Pro

Çözünürlüğü yükselen, çift OLED ekranlı Vive Pro, kulaklıklarıyla rakiplerine yetişiyor ve belki de birtakım yönlerden onları geçiyor. Pro, Vive’ın gereksinim duyduğu özellikleri getirirken başlığı 2018 amacıyla hazırlıyor.

En iyi drone – Tello

Çin odaklı Ryze Tech doğrulusunda tasarlanan bu 99 dolarlık drone, Intel ve DJI’ın teknolojileriyle geliyor ve bu sayede drone’ları daha da çok kullanıcıya ulaştırıyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir