Mobil 253 Kez Okundu 0

Yeni Akıllı Telefonlar Heyecan Yaratacak

Genel bir heyecan eksikliği var gibi, mobil pazarda karanlık bir bulut piyasada etkili oldu. ir kaç yıldır aynı tasarımlar üretilmeye devam ediyor. Hiçbir şey benzersiz değildir, her şey aynıdır.

Son zamanlarda piyasaya sürülen akıllı telefonların, aksine tam tersi olduğunu söylemek gerekiyor. Ancak tüketiciler sıkılmadan önce bu kadar yinelemeyi tolere edebilirler. Aynı yemeği tekrar tekrar yemeye benziyor. Bir noktada lezzetini kaybedecekler. Sanırım bu yüzden Galaxy Note 7’nin hatırlatması bizi hayal kırıklığına uğrattı.

Sorun, teknolojinin acımasız ilerlemesidir. Birkaç yıl önce birkaç ayda bir yeni bir yenilik ortaya çıkıyordu; Touch ID, kavisli görüntüler, çift kameralar, kablosuz şarj. Fakat bu fikirler hızla bir arı kovanına yol açtı. Hiçbir şeyin heyecan verici olmadığını hep birlikte gördük. Ve yeni fikirler geldiğinde, teknolojiyi yakalarken, sızdırmak için zamana ihtiyaç duydu.

Neyse ki, tünelin sonunda bir ışık vardı. Mobil Dünya Kongresi ufukta, yenilikçi kuraklığın sona ereceğini umuyoruz; Giderek bayatlanan pazar haline gelmiş olanı canlandırmak için yeni bir fikir döngüsü zamanı geldi. İris tarayıcıları, gelişmiş AI, ekranların altına gömülü parmak izi sensörleri, AR kameraları ve sonsuza dek sürecek olan ekranlar ile cep telefonları. Nihayet, yaratıcılık mobil cihazlara döndü ve daha heyecanlı olamaya başladı.

Bu mobil devrimin ön planında her ikisi de büyük yeni sürümler için hazırlanan Samsung ve LG olacak. Bu şirketler son yıllarda daha yenilikçi firmalar arasında yer alıyor; Eğimli ekranlı Samsung ve V10 ve V20’ye sahip LG. İki büyük firmanın bize yenilikler sunacağı kesin.

LG‘nin G6 hakkında edinilen bilgilere göre, neredeyse çerçevesiz olması söyleniyor, bir QHD + ekran ekranı ile gelecek. Son yayınlanan rapora göre, ekran-çerçevenin oranı yüzde 90 daha büyük olacaktır.2017‘nin bize yenilikler ile geleceği kesin.

G6, sadece mobil ortamda çalışmayan bir yeniliğin G5’in modüler işlevselliğine yer vermeyecek, ancak bildirildiğine göre suya dayanıklı olacak ve nihayetinde endüstri çapında standart haline gelecek.

Galaxy S8, heyecanlanmaya değecek başka bir telefon. Samsung’un amiral gemisi bir sürü yenilikler ile geleceğini öğrendik.

Aldığımız bilgilere dayanarak Galaxy S8’in iki versiyonu olacak, hem de neredeyse çerçevesiz, G6’ya benzer eğri ekranlarla gelecek. Cihazların aynı zamanda görsel arama fonksiyonu, gelişmiş AI, bir iris tarayıcı ve hatta Samsung’un S Kalemi için destek olduğu söyleniyor. Samsung‘un en yeni smartphone’una benziyor; bu da Not 7’nin erken ölümünden sonra gerekli olan bir özellikti çünkü Samsung kaybettiği güveni yeni teknolojiler ile tekrardan kazanmaya çalışıyor..

Huawei, Xiaomi, Motorola, OnePlus, BlackBerry, HTC ve Apple’dan gelen yeni telefonlardan bahsetmek gerekmiyor; ikincisi ekranın altına parmak izi sensörü yerleştirilmiş bir iPhone tanıtmak yetiyor.

Son bir kaç yıldır gerekli çalışmaların yapılmasından sonra yeni fikirler denemeye başlamasının zamanı geldi.

Yeni telefonlar için tüketicilerin sabırsızca beklediğini gözlemliyoruz. Yeni teknolojiler ile görüşmek dileği ile.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir