Android 33 Kez Okundu 0

Xiaomi telefonların fiyatlarını yükseltme kararı aldı

Bugüne kadar benzer modellere göre düşük fiyatları ile dikkatleri çeken Xiaomi modelleri, bundan sonra eskisi kadar çekici olmayabilir. Xiaomi geride bıraktığımız sene halka arz edildiğinde, şirketin değerinin artması amacıyla kar marjının arttırılması gerektiğine yönelik spekülasyonlar da meydana çıkmıştı. Xiaomi CEO’su Lei Jun, Xiaomi telefon fiyatları amacıyla hayranları üzecek yeni açıklamalarda bulundu!

Xiaomi telefon fiyatları yükselecek!
Şirket halka arzını yapıldıktan sonra, yönetimden kar marjının yüzde beş olarak tutulacağına dair bir açıklama geldi. Şirketin akıllı telefon fiyatlarını düşük tutması, yatırımcıların kar etmesi amacıyla zararlı olacağından akılda birtakım sorular belirmişti. Yabancı bir haber sitesine röportaj veren CEO Lei Jun, Xiaomi telefonların istikbal sürümlerde daha pahalı olma ihtimalini belirtti. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de, şirketin ucuz ve kalitesiz donanım üretme konusu ile ilgiliki itibarını kaybettirme hedefi güdüyor.

Fiyatlar konusu ile ilgili birtakım açıklamalar yapan Jun, ‘Gelecek sürümlerde telefonlarımız daha pahalı bir duruma istikbal. Çok değil, biraz daha pahalı‘ diyerek, fiyatlarda yüksek bir sıçrama yaşanmayacağını da belirtti. Şirketin son vakitlerde yenilikçi ürünlerle gündemde olduğunu bildiren Jun, bu hususta bir önder olmayı amaçladıklarını de belirtti. Xiaomi’nin benzer donanımlara sahip modelleri daha ideal fiyatla satması durumu, yakında kaybolabilir.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir