Android 33 Kez Okundu 0

Xiaomi Mi Mix 3, 5G Bağlantı Hızına Erişti

Weibo’da bir paylaşım yapan Xiaomi Başkanı, Mi Mix 3’ü denetimli bir ortamda 5G bağlantı hızına başarılı bir şekilde ulaştırdıklarını duyurdu.

Geçtiğimiz ay muhteşem bir lansman töreni sağlayan Xiaomi, yeni amiral gemisi Mi Mix 3’ü tüketicilerin beğenisine sunmuştu. Lansman esnasında gerektiğince iddialı açıklamalarda tespit edilen Çinli akıllı telefon üreticisi, istikbal sene cihazı Avrupa’da 5G desteği ile beraber satışa sunacaklarını iddia etmişti.

Xiaomi’nin kurucu ortağı ve başkanı olan Lin Bin, Çin’in sosyal medya platformu olan Weibo’da paylaştığı bir fotoğraf ile Xiaomi hayranlarını heyecanlandırmayı başardı. Bir Xiaomi Mi Mix 3 ekranı paylaşan Bin, cihazı denetimli bir ortamda 5G bağlantı hızına ulaştırmayı başardıklarını duyurdu.

Paylaşılan görselde Xiaomi Mi Mix 3 ekranın sağ üst doğrulusunda 5G logosu göze çarpıyor. Ekranın sol üzerinde ise bir Android Pie logosu ilgi çekiyor. Buradan da anladığımız kadarı ile Xiaomi, 5G desteğini rastgele bir Mi Mix 3 modelinde denemiyor ve cihazı Android Pie ile güncellemiş durumda.

Elde edilen sızıntılara göre Samsung, Galaxy S10 amacıyla 5G destekli harici bir versiyon daha geliştiriyor. Hem de OnePlus ve Huawei de 5G destekli akıllı telefonlar  yoğun bir çalışma içine girmiş durumdalar. Xiaomi, elini biraz acele tutması durumunda Mi Mix 3 ile dünyanın ilk 5G destekli akıllı telefonunu pazara sürebilir.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir