Bilgisayar 120 Kez Okundu 0

Windows 10 ve Snapdragon Gücünü Birleştiriyor

Yeni nesil bilgisayarlar için geri sayım başladı. Microsfot ile Qualcomm iş birliği içerisine gireceklerini duyurdu. İleryeyen günlerde ilk  Snapdragonlu Windows 10 PC’leri çıkarmayı planlıyorlar.

 

Windows Donanım Mühendisleri Topluluğu etkinliğinde yapılan açıklama ile, Windows 10 işletim sisteminin Qualcomm Snapdragon işlemciler ile çalışmasını sağlamak amacıyla iki şirket iş birliğini duyurdu.

Windows 10 ekosistemini tam anlamı ile destekleyecek Snapdragon işlemci, form faktörleri geliştirmesini mümkün kılacak ve mobiliteyi bulut işlemlerine taşıyacak.

Snapdragon işlemcilerin nasıl bir performans sunacağı merak konusu

Snapdragon, Windows 10 PC’leri destekleyerek akıllı telefonlarda kullanılan işlem birimlerini bilgisayarlarımıza taşıyacak. Microsoft’a göre, Snapdragon’un güç verdiği bilgisayarlar, touch, pen ve Windows Hello gibi özellikleri mobil anlamda kullanabilmek için önemli bir adım.

Snapdragon’lu yeni Windows 10 PC’ler, x86 Win32’yi ve Adobe Photoshop, Microsoft Office ve Windows 10 Oyunlarının da dahil olduğu Windows uygulamalarını destekleyecek şekilde tasarlanıyor.

Snapdragon işlemci ile çalışan ilk Windows 10 PC’lerin 2017 yılının başlarında satışa sunulması bekleniyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir