Bilgisayar 147 Kez Okundu 0

Windows 10 kullanıcıları tehlikede

Windows 10’un ön izleme yapılarını test ediyorsanız, Microsoft’tan gelen bu uyarıya kulak verin!

Microsoft, önümüzdeki günlerde Windows 10’un sıradaki büyük güncellemesi Creators Update’i indirmeye sunacak ve firma, bir sonraki güncelleme için çalışmalara başladı bile.

Firmadan gelen bilgiye göre Creators Update sonrasında “fast ring” kanalına gelecek önizleme sürümleri, eskisine kıyasla daha çok hata içerebilir. Şimdiye kadar Redstone 3 adıyla anılan bir sonraki güncelleme, çok sayıda yeni işlev sunmayacak. Bundan ziyade Windows 10’un mimarisinde ve kodlarında bazı değişiklikler yapacak. Bir başka deyişle Microsoft, gelecekteki yeni işlevler için zemin hazırlayacak.

Microsoft, bunun için fast ring’den bir süre uzak durmanızı öneriyor. Windows Insider programının başındaki Dona Sarkar, fast kanalındaki yeni yapıların eskisinden biraz daha çok can sıkan hatalar içerebileceğini belirtiyor.

Sarkar’a göre test kullanıcıları bu sırada slow kanalına geçiş yapabilir veya Creators Update’te kalmayı tercih edebilir ve önizleme yapılarını almayı tamamen durdurabilirler.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir