Mobil 36 Kez Okundu 0

WhatsApp’ta mesajlar iletildi dönemi başladı

Dünyanın en çok sarfedilen en çok sarfedilen mesajlaşma programı WhatsApp yeni özelliğini duyurdu. Bugünden itibaren yönlendirilen mesajlara iletildi ibaresi eklendi. Peki WhatsApp’ta yönlendirilmiş mesajlarda iletildi özelliği nasıl çalışıyor?

WhatsApp kullanıcılarının güvenliği amacıyla yönlendirilen mesajlara iletildi özelliğini duyurdu. İlk olarak Mart ayında programın Android Beta sürümünde fark edilen özellik, bundan sonra bütün kullananlara geliyor. Bundan sonra WhatsApp kullanıcıları hangi mesajların kendilerine iletilmiş olmasından haberi olacak.

Asılsız haberlerin yayılmasının önüne geçmek amacıyla atılım yapan WhatsApp, yönlendirilen mesajlara “İletildi” ibaresini ekledi. Böylece bir mesajlaşmaya diğer bir mesajlaşmadan içerik (mesaj, görsel ya da ses kaydı gibi…) yönlendirildiğinde üstünde “İletildi” ibaresi yer alacak ve kullanıcılar gelen içeriğin diğer bir yerden alıntılandığını anlayacak.

Kullanıcı güvenliğine ehemmiyet verdiklerini bildiren platform, iletilen mesajları paylaşmadan evvelce kullanıcıları ilgilice düşünmeye çağırıyor. Ek olarak, bir mesajın spam olarak bildirilebileceğine ya da bir bireyi bir dokunuşta engellenebileceğine ilgi çekiliyor. Kullanıcıların her vakit yardım amacıyla direkt olarak platforma ulaşması yolu da açık. Uygulamadaki yeni iletilen etiketini görmek amacıyla telefonunuzda en son desteklenen WhatsApp versiyonuna sahip olmanız gerekliliğini belirtelim.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir