Mobil 19 Kez Okundu 0

Whatsapp’ın Kurucusundan Tedirgin Eden İtiraf Kullanıcılarımı Sattım,Pişmanım

Kurduğu şirketi Facebook’a sattığı için pişman olduğunu söyleyen Whatsapp’ın kurucu ortaklarından Brian Acton,“Bir seçim yaptım.Kullanıcılarımın gizliliğini sattım ve her gün bu kararın ağırlığıyla yaşıyorum”dedi.
Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma platformu Whatsapp’ı 2009 yılında Jan Koum ile birlikte kuran Brian Acton,kurduğu şirketten kendi isteğiyle ayrılışının üzerinden bir yılın geçmesinin ardından sessizliğini bozdu.Forbes’a konuşan Brian Acton,2014 yılında Whatsapp’ı 19 milyar dolar karşılığında Facebook’a satmasıyla ilgili olarak,”O gün kullanıcılarımın gizliliğini sattım.Her gün bu kararın ağırlığıyla yaşıyorum”dedi.
850 Milyon Dolardan Vazgeçtim .Bu yılın başından patlak veren Cambridge Analytica skandalı sonrası Twitter üzerinden başlatılan “Facebook’u sil”(#delet facebook)kampanyasına da destek veren Acton,teknoloji alanında son yılların en büyük satışına imza atmasına karşın,pişman olduğunu açıkladı.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir