Android 238 Kez Okundu 0

WhatsApp mesajlarınız başkaları tarafından okunuyor

Geçtiğimiz aylarda haberlere husus olan WhatsApp hilesi ile ilgili Teknosos Ekibi WhatsApp kullanıcılarını uyarmıştı ancak tehlike devam ediyor. Bireye özel çoğu verinin elde edebileceği WhatsApp hesaplarını saniyeler içersinde çalabilen uygulama Google Play’de ve AppStore’da yayınlanmıştı, herkes bu uygulamaların kaldırılmasını beklerken tehlike yayan uygulamalar indirilmeye devam ediyor.

WhatsApp’da haberiniz olmadan bütün eski mesajlarınızın değişik bir cihaza geçmesi, bunun yanısıra yeni mesajların da yeni cihaza iletilmesi korkunç bir hal olsa da, engellenmeyen ve tehlike yayan uygulamalar sebebiyle bu saniyeler alacak bir hal. Çeşitli isimlerle Google Play’de ve AppStore’da yayınlanan uygulama veri hırsızlığı yapanlar amacıyla büyük basitlik sağlıyor, şahsi verilerini güvende tutmak isteyenleri ise tedirgin ediyor. WhatsApp Web altyapısını kullanarak çalışan uygulamayla birisi mesajlarınızı çaldıysa son dakikaya kadar haberiniz olmuyor…

HALA ENGELLENMEDİ! BİRKAÇ SANİYEDE MESAJLARI ÇALABİLİYORLAR

Daha evvelce değişik isimlerle gündeme gelen uygulama hala çoğu versiyonuyla hem Google Play’den hem AppStore’dan inidirilebiliyor. Sadece birkaç saniyeliğine telefonunuzu eline yaşamış biri bütün WhatsApp mesajlarınızı kopyalabilir. Bu kopyalama prosedürü ardından WhatsApp mesajlarınızı başka telefona kaptırmanızın yanısıra WhatsApp’ınızdan mesaj atma ve gelen mesajların bütününü okuma gibi yetkiler de başka telefona geçecek.

HESABINIZIN ÇALINIP ÇALINMADIĞINI NASIL ANLARSINIZ?

WhatsApp Web uygulamaı üstünden çalışan uygulama masaüstü bilgisayar üstünde seans açmışsınız gibi işliyor, WhatsApp verilerinizi yine yalnızca kendinizde görünür duruma getirmek amacıyla WhatsApp Web’e tıklayarak bütün bilgisayarlardan çıkış yap demeniz gerekiyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir