Genel 191 Kez Okundu 0

WhatsApp çok farklı bir özellikle geliyor

WhatsApp kullanıcıları yenilik haberlerine alışmış olsa da bu yeni özellik heyecan verici. Google doğrulusunda Allo programı ile kullananlara yayılan Akıllı Yanıtlama özelliği WhatsApp’a da geliyor. Akıllı Yanıtlama özelliği üçüncü parti mesajlaşma programları amacıyla de kullanıma sunulmaya hazırlanıyor.

Google’ın deneysel mamüller üstünde çalışan bir bölümü olan Area 120 aracılığı ile Akıllı Yanıtlama özelliğini WhatsApp, Facebook Messenger ve WeChat gibi başka mesajlaşma programlarına da sunulacağı detayları meydana çıktı. Area 120 doğrulusunda gönderilen bir test davetiyesi meydana çıkan haber ile Google’ın kişiselleştirilmiş cevaplar imkân tanıyacağı Akılı Yanıtlama özelliği WhatsApp’a ve bir çok üçüncü parti mesajlaşmasına da geleceği öğrenildi. Peki Akıllı Yanıtlama nedir? İşte detaylar…

Akıllı Yanıtlama özelliği yardımıyla mesajlara yalnızca bir dokunuş ile karşılık verebilir, örnek olarak arkadaşınızın “yolda mısın?” sorusuna kısa sürede “evet” cevabı gönderebilirsiniz. Akıllı Yanıtlama, gönderilen fotoğraflar amacıyla tam da sizin stilinize ideal cevaplar da önerebiliyor. Hem de ne vakit evde olacaksın? gibi bir soru geldiği vakit ise eve varış vakitı otomatik olarak hesaplanarak cevap olarak direkt olarak vakitın iletilebilmesi sağlanıyor.

Çok çok mesaj alan kullanıcıların iş yükünü büyük oranda azaltan bu özellik Whatsapp, Facebook Messenger, Android Mesajlar, Skype, Twitter ve Slack gibi tanınmış uygulamalar ile problemsiz bir şekilde çalışacak.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir