Genel 28 Kez Okundu 0

Web Tabanlı Çizim Aracı Tuval Kullanıma Sundu

Google, kullanıcıların kolay çizimler yapabilecekleri keyifli bir program olan ve ülkemizde de ‘Tuval’ olarak hizmete giren yeni çizim aracını kullanıma sundu.

Google, çizim gerçeklştirmeyi seven ve bunu yapabileceği kolay bir platform arayan kullanıcılarını memnun edecek bir programlamayı kullanıma sundu: Chrome Canvas. Ekranınızı bir tuval gibi kullanarak, ortamında tespit edilen 5 çizim aracıyla çizim yapmanıza imkan tanıyan Chrome Canvas, ülkemizde de Tuval ismiyle kullanıma sunulmuş durumda.

Uygulama bütün kullanıcılar amacıyla tamamiyle bedava ve şayet Google hesaplarınız ile giriş yaptıysanız bütün çalışmalarınızı otomatik olaraka kaydediliyor. Google Drive üzerinden hazırlanan sunumlarda ve yazılan metinlerde de olan bu otomatik kayıt özelliği, ani problemlerle çalışmaların yarım kalması ve kaydedilmediği amacıyla kaybolması problemine mükemmel bir çözüm.

PNG formatını destekleyen Tuval, sadece Chrome’da değil başka internet tarayıcılarında da çalışıyor. Siz de Google’ın bu yeni programsına göz gezdirmek isterseniz, buraya tıklayarak Tuval’i kaullanmaya başlayabilirsiniz.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir