Uzay 45 Kez Okundu 0

Uzaylılar Bizi Çoktan Ziyaret Etmiş Olabilir

NASA’nın Akıllı Sistemler Bölümü’nde vazife yapan bilim insanı Silvano P. Colombano, uzaylıların dünyayı oldukça ziyaret etmiş olabileceklerini söyledi. Colombano’ya göre, karbon bazlı hayat formları araştırdığımız için onları gözden kaçırdık.

Uzaylılar var mı yok mu, varsa neye benziyorlar gibi sorular, uzun vakittir bilim insanlarının yanıt aradığı sorular arasında yer alıyor. NASA çalışanı Silvano P. Colombano’ya göre ise uzaylılar var, hem de bizi ziyaret bile etmiş olabilirler.

Colombano, insanların uzaylılara bakış açısını çok dar buluyor. Araştırmacı, bulabileceğimiz ve bizi bulmayı seçecek bilgilerin, bizim gibi karbon bazlı organizmalar doğrulusunda üretilmiş olmayabileceğini açıkladığı bir yazı yazdı. Bu yazı ilk olarak “Decoding Alien Intelligence Workshop” isimli organizasyonda yayımlandı.

O’na göre uzaylıların teknolojisi bizimkinin çok ötesinde ve yıldızlararası yolculuğu oldukça çözmüş durumdalar.

Araştırmacıya göre, yıldızlararası keşiflerde bundan sonra kısa ömrümüz bir problem olmayacak. Nesiller sürecek keşif vazifeleri ve bedenlerin dondurulması gibi işlemler lüzumlu olsa da, uzayı keşfetmek olası olacak.

Sadece son on bin senedir teknolojik gelişmeler kaydettiğimizi ve bilimsel metotların yalnızca son 5 asırda geliştiğini bildiren araştırmacı, istikbal bin senenin teknolojisini hayal etmekte zorlandığımızı söylüyor. Daha sonra da, bu zamanın altı milyon katında gerçekleşmiş olabilecek ilerlemeyi göz önüne almamız lüzumluliğini söylüyor.

Colombano’ya göre radyo dalgalarının modası da oldukça işlemiş olabilir. O’na göre UFO çalışmaları öneme alınmalı ve tanınan en asli varsayımlar bile tekrardan gözden geçirilmeli.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir