İnternet 141 Kez Okundu 1

Ünlü hacker meydan okudu Mark Zuckerberg’in Facebook hesabına canlı yayında hackleyecek.

Ünlü hacker meydan okudu Mark Zuckerberg’in Facebook hesabına canlı yayında hackleyecek.Tayvan kökenli Chang Chi-Yuan canlı yayında Facebook Ceo’su Mark Zuckerberg’in Facebook hesabına hackleme girişiminde bulunacak.
Tayland kökenli hacker Chang Chi-Yuan, Facebook’un kurucusu Zuckerberg’in Facebook hesabını hackleyerek, silme girişiminde bulunacağını söyledi. Yasadışı aktivitelerde bulunmayan ve şirketlerin siber güvenlik açıklarını tespit eden ‘Beyaz Şapkalılar’ isimli bir hacker grubuna mensup olan Chang, geçtiğimiz günlerde 26 bin takipçili Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Zuckerberg’in hesabını hackleyip ardından sileceğini ve bunu Facebook Live üzerinden yayınlayacağını söyledi.Chang sosyal medya üzerinden yaptığı son paylaşımda, “İyi bir hacker olmak istemiyorum, hatta hacker olmak istemiyorum. Sadece sıkıldım ve biraz para kazanabilmek için uğraşmaya çalışıyorum” ifadelerini kullanmıştı.
Hack girişimi Facebook üzerinden TSİ ile 13.00’de Ünlü hackerin, hackleme esnasından yapacağı her şey canlı olarak izlenebilenecek.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

“Ünlü hacker meydan okudu Mark Zuckerberg’in Facebook hesabına canlı yayında hackleyecek.” üzerine 1 yorum

  1. Bilibili dedi ki:

    Bu haber bi kaç güm önceye ait hacker çoktan bulduğu açığı Facebook’a bildirdiğini ve Zuckerberg’ün hesabını hacklemekten vaz geçtiğini belirtti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir