Android 347 Kez Okundu 1

Üç kameralı Huawei P20 Pro’nun Türkiye fiyatı belli oldu

Çin odaklı teknoloji devi Huawei’nin en yeni telefonu Huawei P20 Pro’nun Türkiye fiyatı, dün akşam yapılan dev etkinlikte belli oldu. Arka yüzünde üç kamerasıyla ilgi çeken ve bu anlamda dünyada bir ilki başaran Huawei, Türkiye’de telefon pazarını hareketlendireceğe benziyor.

Huawei’nin yeni amiral telefonu Huawei P20 Pro’nun Türkiye tanıtımı dün akşam saatlerinde yapıldı. Haftalar evvelce Polonya’nın başkenti Varşova’da ilk olarak görme ihtimaline bulunduğumuz Huawei P20 Pro’nun Türkiye fiyatı da nihayet belli oldu. 4999 TL’ye satılacak cihazın özelliklerine gelince… Huawei P20 Pro, gücünü Huawei’nin Mate 10 Pro modelinde gördüğümüz Kirin 970 prosedürcüsünden alıyor. Yapay zeka destekli Kirin 970 işlemcisi, program doğrultusunda da çoğu destek sunuyor.

Telefon, hafıza noktasında Pro adının da getirisi ile 6 GB RAM kapasitesi ile geliyor. Dahili depolama kısmı ise 128 GB ve bu hatırlamayı 256 GB’ye kadar Micro SD kart ile arttırmak mümkün.

Cihazın dizayn özelliklerine baktığımızda ise gerektiğince iyi bir dizayna sahip bulunduğu görülüyor. 2018 senesinde bir trend durumuna gelen çentiğe sahip ekranla karşımıza çıkan P20 Pro’da ön kamera, ahize ve sensörler bu çentiğe sığdırılmış. Bu sayede ekran – beden yüzdesini gerektiğince arttırıyor.

7.8mm kalınlığa sahip olan Huawei P20 Pro, 180 gram ağırlığında. Siyah, Twilight, Pink Gold ve Midnight Blue olmak üzere değişik renk seçenekleri ise her zevke hitap ediyor. 6.1 inç ebatlı ekran ve çentikli dizayn ile imal edilen P20 Pro’da yer alan çentik dizaynı da gerektiğince küçük. Bu alanda sensörler, ahize ve 24 Megapiksel çözünürlüklü ön kamera yer alıyor.

Ekranın derhal alt evresinde da parmak izi okuyucu konumlandırılmış. P20 Pro’nun arka yönü ise asıl ilgi çekici yenilikleri barındırıyor. Arka kısımda tam 3 adet kamera var. 2 kamera tek çerçevede, üçüncü kamera ise bağımsız olarak yerleştirilmiş. Markanın logosu da telefon sol alt evresinde yatay olarak konumlanmış.

Leica iş birliği ile kamera tecrübesi ve performansı konusu ile ilgili çok işler çıkartan Huawei, P20 Pro modelinde sektörde bir ilki gerçekleştiriyor. P20 Pro, arka doğrultuda 3 adet kamera ile geliyor. P20 Pro modelinde 20 Megapiksel (siyah-beyaz) ve tam 40 Megapiksel çözünürlüklü RGB kamera yer alıyor.

Üçüncü kamera ise 8 Megapiksel çözünürlük yayınlayan telephoto bir lens. P20 Pro modelinin ön doğrultusunda ise tam 24 Megapiksel çözünürlük yayınlayan bir selfie kamerası yer alıyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

“Üç kameralı Huawei P20 Pro’nun Türkiye fiyatı belli oldu” üzerine 1 yorum

  1. Huawei dedi ki:

    Açıkçası fiyatı biraz pahalı geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir