Sosyal Medya 105 Kez Okundu 0

Twitter’dan duyuru var!

Twitter, eleştirilerin özelliklerinden onaylanmış hesap sistemini tedavi etmek amacıyla harekete geçti. Gelen son haberlere göre; Twitter, kimliğini doğrulayan herkese ünlü mavi tik onayını vermeye hazırlanıyor. Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey’in Twitter üstünde onaylı profil olmak isteyen kullanıcılar isimlerinin yanına onaylanmış hesap işareti alabilecek.

Mikro blog sitesi Twitter’dan yeni haberler var. Artık dileyen kullanıcılar onaylanmış hesap işareti olan “mavi tik” alabilecek. Katıldığı bir canlı yayında Twitter kullanıcılarının sorularını yanıtlayan Jack Dorsey, daha çok kullanıcının onaylanmış hesaba sahip olmasını istediğini söyledi. Twitter CEO’su, daha evvelce “bozuk” olduğunu kabul ettiği onay sistemine dair yeni bir strateji belirlediklerini açıkladı.

Canlı yayın programı Periscope üstünden katıldığı canlı yayında Twitter‘la özdeşleşen mavi tik yani onaylı hesap özelliği ile ilgili konuşan Dorsey açıklamasında Twitter’ın mavi tık yani onaylı hesapların onay vakitcinde bir bozukluğun olduğunu kabul etti. Dorsey kısa vakit içersinde Twitter’da yapılacak olan değişiklikle beraber Mavi Tik sahibi olmak isteyen kullanıcıların kısa bir vakitde mavi tik yani onaylanmış hesap profiline sahip olacaklarını belirtti.

Jack Dorsey açıklamasında “Onaylanmış hesapların onay vakitcinde bir problem olduğunu kabul ediyoruz. Niyetimiz her bireyin “onaylanmış hesaba” sahip olmasını sağlamak. Twitter üstünde kullanıcıların onaylanmış hesap etiketini alabilmeleri içersinde yalnızca kullanıcıların kimlikleri ile ilgili biraz daha çok bilgiye gereksinim duyacağız. Kullanıcılarımız bu verileri sağladığında onaylanmış hesap sahibi olacaklar.” dedi.

Twitter’ın ürün müdürü David Gasca’nın açıklamasına göre mavi tik programının evvelcelikli hedefinin kullanıcıların kimliğini doğrulamak olduğunu fakat ardından mavi tikin amacından saparak bir tür statü sahibi olduğunun algılanmasına namacıyla olduğunu ve bu hatalı anlaşılmadan da kendilerinin rahatsız olduklarını belirtti.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir