Apple’ın program ve oyunlarda tasarım,inovasyon ve teknoloji bölümünde en iyileri seçtiği Apple Design Awards‘ta mükafat alan 10 program belli oldu. Eskişehir’de kurulu MobGe adlı yerli oyun stüdyosu doğrulusunda tasarlanan Oddmar adlı oyun Apple Design Award kazandı.

Tüm dünyada oyun sektörü büyük süratle ilerlerken Türkiye’den bir oyun stüdyosu da mühim bir başarıya imza attı. Apple‘ın program ve oyunlarda en iyileri seçtiği Apple Design Awards‘ta bir Türk firması da bulunuyor…

TÜRK OYUNUNA ÖNEMLİ ÖDÜL

2014’de kurulan MobGe adlı oyun stüdyosunun ilk oyunu olan Oddmar’da Vikinglerin büyülü dünyasına dalıyor ve kahramanız ile maceradan maceraya koşuyoruz. Apple’ın her sene düzenlediği WWDC geliştiriciler konferansının bir parçası olan Apple Design Awards mükafat töreninde bu sene mükafat almaya hak kazanan oyun bilhassa ayrıntılı grafikleri, seslendirme ve basit denetim şemasıyla ilgi çekiyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir