DAĞ II filmini yazan ve yöneten Alper Çağlar’ın televizyon dizisi Börü, Türkiye’nin beğenisini kazandıktan sonra Netflix’in de beğenisini kazanarak dünyanın en büyük online dizi platformundaki yerini aldı.

Son vakitlerde lüzum dizisi lüzum sinema filmiyle sunulan Börü, Netflix’te yayınlanmaya başladı. Netflix’te 5.1 surround ses mixi ve değişik dil seçenekleriyle kullanıcıya sunulacak olan diziye bugünden itibaren ulaşılabilecek.

Televizyondaki serüvenine Star TV’de başlayan başarılı yapım, Star TV’den sonra Blu TV’de yayınlanmaya başlamıştı. Blu TV’nin sonrasında fazlasıyla beğenilen dizi, bugün itibarıyla Netflix Türkiye doğrulusunda satın alındı.

Dizinin Konusu

Börü, Polis Özel Harekâtın gerçek hikayelerini husus alan televizyon dizisinde düşmanların yoğun bulunduğu sınır bölgesinde vatansever kahramanların destanını ele alıyor. Son vakitlerde Türkiye’de bu tarz yapımların adedi artmış olsa da Börü, lüzum oyuncu kadrosu, lüzum senaryosuyla izleyenlerin beğenisini toplamıştı.

Börü sadece televizyonda değil, beyaz perdede de büyük beğeni topladı

6 hafta süresince beyaz perdede gösterimde tespit edilen filmin sinema pazarında de bir başarıya ulaştığını söylemekte yarar var. 28 Aralık 2018’de vizyona giren film, 574.857 seyirciyle 7.654.783 TL’lik bir hasılat yaptı.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir