Android 178 Kez Okundu 0

Telefonunuzun şarjı çabuk bitiyorsa sebebi bu uygulamalar olabilir

Akıllı telefonlar hayatımızın mühim parçalarından biri durumuna gelirken, haberleri okumaktan, banka işlemlerine kadar çoğu alanda kullanılıyor. Bir akıllı telefon şarjı olmadığı takdirde kullanılmaz duruma geldiği amacıyla çoğu şahıs ciddi batarya sıkıntıları yaşıyor. Peki bataryanızın acele bitmesine sebeb olan uygulamalar şunlar olabilir mi?

Akıllı telefonlar bundan sonra her alanda elimizden düşmeyen bir parçamız durumuna gelmişken, akıllı telefonların batarya zamanı çoğu şahıs amacıyla büyük ehemmiyet taşıyor. Kullanıcının haberi olmadan arkaplanda çalışan birtakım uygulamalar telefonun şarjının süratle bitmesine sebebi oluyor. İşte akıllı telefonların şarjlarını sömüren uygulamalar…

SPOTIFY

Sanılanın aksine uzun vakitli kullanımda batarya ömrünü ciddi oranda düşüren Spotify, ciddi bir batarya düşmanı.

NETFLIX

Film ve dizilerin saatlerce gözlemlendiği Netflix tam bir pil düşmanı. Filmi internetten stream yaparak izlemek yerine evvelce indirip sonra izlemek batarya ömrünüz amacıyla daha yararlı olabilir.

OUTLOOK

Mail’lerinizi sıksık takip ettiğiniz Outlook sıksık çalışır durumda olmasından telefonunuzun bataryası mail geldikçe; hem de mail denetim prosedürü sıksık gerçekleştirildiğinden batarya ömrüne gerektiğince zararlı.

FACEBOOK

Yapılan incelemelere göre pili en çok tüketen uygulamalar arasında üst sıralarda Facebook yer alıyor. Facebook’u kullandığınız vakit telefonun batarya ömrü gerektiğince süratli azalıyor.

WHATSAPP

Aktif bir WhatsApp grubunda olmanız ve sıksık kullanmanız durumunda ciddi bir şarj kullanımına namacıyla oluyor.

ANTİVİRÜS PROGRAMLARI

Akıllı telefonların emniyet civarını artırmayı vaadeden antivirüs uygulamaları gerçekte tam bir şarj düşmanı.

SNAPCHAT

Snapchat’te yüksek şarj kullanımı yapan uygulamalar arasında.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir