Güvenlik 155 Kez Okundu 0

Tehlike çok büyük

Bazı akıllı telefonların sistemlerinde yer alan açıklardan faydalanan kötü niyetli yazılımcılar değişik bir hamleyle haberlere husus oldu. Son dakika verilerine göre iPhone’u ve Mac’i çökerten internet sitesi meydana çıktı.

Teknoloji devi Apple bu sıralar değişik hususlarda emniyet açıklarıyla haberlerde yer alıyor. Yeni gelen güncelleme sebebiyle sürümleri düşen kullanıcıların yanısıra yeni bir problem daha meydana çıktı. iPhone ve Mac’i çökerten bir internet sitesi belirleme edildi. Siteye tıkladıkları son dakikaya kadar zararlı bir içeriği bulunduğunu anlamayan kullanıcıları büyük bir tehlike bekliyor.

iPHONE’LARI KİLİTLİYOR!

iPhone ve Mac’i çökerten bir internet sitesinin oluşturduğu negatif etkiden kurtulmak amacıyla iPhone’u tekrardan başlatıp Ayarlar>Safari>Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil opsiyonuna tıklamak gerekiyor. Mac’te ise yalnızca Safari tarayıcısından linke tıklandığında Safari çöküyor ve “Çıkmaya Zorla” alternatifi ile zar zor kapanıyor.

O SİTEYE DİKKAT

Tehlikeye yol açmamak amacıyla o sitenin adresine haberimizde yer vermiyoruz. Fakat “iabem97” şeklinde başlayan siteye tıklamayarak problemden kendinizi bir nebze koruyabilirsiniz.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir