Bilim 186 Kez Okundu 0

Stephen Hawking tarih verdi

İnsanoğlunun 2600 senesine kadar yok olabileceği öne süren dünyaca ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, çoğalan nüfus ve enerji talebinin gezegeni felakete sürükleyeceğini söyleyerek Dünya’nın alev topu durumuna gelebileceğini kaydetti.

Çin’in başkenti Pekin’deki Tencent WE Zirvesi’ne video konferans yolu ile bağlanan Hawking, insanların faciadan kurtulmak amacıyla yaşama ideal diğer bir gezegen bulması gerekliliğini söyledi. Hawking, dünyalıların varlığını milyon sene daha uzatmak istiyorlarsa daha evvelce kimsenin gitmediği yerlere korkusuzca gitmesi gerekliliğini dile de getirdi.

HAYAT İÇİN EN İDEAL GEZEGEN

Yatırımcıları, komşu Alpha Centauri Sistemi’ne seyahati öngören Breakthrough Starshot isimli projesine destek vermelerini isteyen Hawking, bu sistemde yaşam amacıyla ideal gezegenin olma ihtimalini ön görü ediyor.
Sputnik’in haberine göre dünyaca ünlü fizikçi, Breakthrough Starshot projesinin uzay aracının ışık süratiyle yalnızca 20 senede senedızlara ulaşabileceğini açıkladı.

Konferansta konuşma yapan Breakthrough Starshot projesinin sahip olunan yöneticisi Pete Worden, 21. yüzseneın ikinci yarısında, Alpha Centauri yörüngesindeki yaşama ideal gezegenin ilk görüntülerinin alınabileceğini ifade etti.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir