Oyun 27 Kez Okundu 0

Steam’in Az Bilinen Özellikleri!!

 Steam’in Az Bilinen Özellikleri!!
PC oyunculuğunun en büyük kalesi olan ve aynı zamanda oyun dünyasındaki en büyük dijital oyun marketi olan Steam’in neredeyse herkes tarafından bilinmeyen özellikleri bulunuyor. Bu özellikleri Kotaku güzel bir makalede toparlamış. Ek olarak bizimde birkaç konu eklediğimiz ve kolaylıkla oyun alıp ve ardından rahatça oynadığınız bu platform hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazının devamına buyurmaz mısınız?

 Steam WebHelper Nedir ?
Belki şu anda ilk defa duydunuz, belki de arka planda çalışan bu uygulamanın aslında ne işe yaradığını hep merak ettiniz. Steam’i açtınız ve aylardır beklediğiniz oyunun çıkış günü geldi. Satın almak için oyunun ait olduğu Steam sayfasına doğru yelken açtınız. Oyunu sepete eklediniz ve ödeme ekranına giden butona doğru fare imlecinizi götürdünüz. Fakat bir dakika! Beklenmedik bir yavaşlık Steam‘de baş gösterdi. Oyuna ulaşmanıza çok az kalmıştı ama onun yerine Steam’in adeta gri bir çölü andıran bomboş sayfasına bakakalmışsınız.

Ardından Ctrl+Alt+Del ile görev yöneticisini açtınız. Evet! Bu size karşı dış güçlerin gerçekleştirdiği bir komplo değildi, bu hataya neden olan sadece Steam WebHelper eklentisiydi!

 Steam Dışı Oyun Oynarsam Hesabım Ceza Alır Mı?
İlk önce VAC yani Valve Anti-Cheat sisteminden bahsedersek daha doğru olur. Genelde rekabete dayalı oyunlarda hile kullandığınız zaman hilenin boyutuna göre ceza alırsınız. Cezalandırmaları ise Valve değil, oyunu geliştiren firmalar yapıyor. Yani bir oyunda hile kullanıp ceza aldıysanız ve o oyunu Valve geliştirmemiş ise boşuna Valve’ın destek sistemini meşgul etmemenizi öneririz.

 Steam Chat Kayıtlarını Yedekleyebilir Miyim?
Kısa bir cevap istiyorsanız hayır kelimesi yeterli olacaktır. Tabii ki bu eylemi gerçekleştiren üçüncü parti yazılımlar var ama çok fazla ihtiyacınız yok ise kesinlikle bu yazılımlardan hesabınızın güvenliği açısından uzak durmanızı öneriyoruz.

 Offline Durumda Oyun Oynamak
Kimselere görünmeden veya rahatsız edilmeden oyunun keyfini rahatça sürmek istiyorsanız Steam’in bunun için bir ayarı daha var. Sıralayarak anlatmak gerekirse;

1-Steam’e online olarak giriş yapın ve parolamı hatırla seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

2-Hali hazırda inmekte olan bir oyun veya tama var ise tamamlanmasını bekleyin veya iptal edin.

3-Program sayfasının sol üstünde bulunan Steam butonuna tıklayın ve ardından Ayarlar penceresini açın.

4-Hesap sekmesinde bulunan hesap seçeneklerimi bu bilgisayarda kaydetme seçeneğinin kapalı olduğundan emin oldun.

5-Ardından yine sol üstte bulunan Steam butonuna tıklayıp Çevrimdışı Ol… seçeneğine tıklayın. Böylelikle Steam kendini yeniden başlatıp offline olarak kullanıma hazır hale gelecektir.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir