Teknoloji 177 Kez Okundu 1

Selfie ile hastalıkları teşhis edebilen uygulama geliştirildi

Rusya’nın Nijnıy Novgorod kentinden mühendisler, akıllı telefon kullanıcılarının rahatsızlıklarını erken aşamadayken belirleme edebilecek ve sadece selfie çekmeyi gerektiren MeCare adlı bir program geliştirdi.

Nijnıy Novgorod’da selfie çekme yöntemiyle hastalıkları erken aşamada belirleme edebilen bir cep telefonu programı geliştirildi.
MeCare adlı projenin yöneticisi Sergey Blintsov, Sputnik’e yaptığı bildirimde “MeCare, bireylerin selfie’lerini analiz ederek Parkinson dahil detaylı hastalıkları koyabilen ve kardiyovasküler hali belirleme edebilen eşi benzeri olmayan bir yöntem” ifadesini kullandı.

‘YÜZDE 95 DOĞRU TEŞHİS’

Uygulama ile oluşturulan tespitlerin yüzde 95 olduğunu bildiren Blintsov, programın bireylerin fiziksel halini daha iyi göstermeye yönelik bir fitness bileziği ya da akıllı saat vazifiyeti gördüğünü de söyledi.

Blintsov, programa erişimin bedava olmasını istedikleri ve tespit edebildiği hastalıkların miktarını arttırmayı planladıklarını ifade etti.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

“Selfie ile hastalıkları teşhis edebilen uygulama geliştirildi” üzerine 1 yorum

  1. hanım dedi ki:

    Teknoloji hız kesmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir