Mobil 108 Kez Okundu 0

Samsung, Android 8.0 güncellemesinin çıkış tarihini açıkladı

Samsung Türkiye, ülkemizdeki Samsung marka akıllı telefon kullanıcıları için Android 8.0 Oreo güncellemesinin tarihini verdi. Yeni güncelleme, Android akıllı telefonlara çok sayıda yenilik ve iyileştirme getiriyor.

Samsung Türkiye tarih verdi

ABD’li teknoloji devi Google, işletim sisteminin yeni sürümü Android 8.0 Oreo’yu geçtiğimiz aylarda resmen tanıtmıştı. Yeni sürüm Android 7.0 Nougat’a gore pek çok yenilik getiriyor. Bu yenilikler başlıca şu şekilde:
Performans ve güvenlik iyileştirmesi
fotoğraf içinde resim (PiP) özelliği
Kişiselleştirilebilir bildirimler
Geniş renk desteği

Yeni klavye, simgeler ve emoji

bilindiği üzere yeni Android sürümünün dağıtımına başlandı. Google ilk etapta kendi cihazları için Android 8.0 Oreo güncellemesini yayınlamaya başladı. Android güncellemesi denince akla gelen ilk marka ise haliyle Samsung oluyor. Zira hem ülkemizde bununla birlikte dünya genelinde en yaygın kullanılan Android işletim sistemli akıllı telefon markası Samsung.

İşte Samsung Türkiye, ülkemizdeki kullanıcılarının Android Oreo’yu ne süre alacağının tarihini verdi. Alınan bilgilere gore Android 8.0 güncellemesi Samsung’a en erken 2018’in başlangıcında gelecek ve yeni güncellemeyi ilk etapta Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8 alacak.

İlerleyen süreçte ise Android 8.0 Oreo şu cihazlar için yayınlanacak:

Galaxy S7, S7 edge, S7 active
Galaxy A3, A5, A7 (2017)
Galaxy J5, J7 (2017), J7 Prime
Galaxy FE
Galaxy Tab S3
Galaxy C7 Pro, C9 Pro


Osman Öge {Osman Öge}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir