Genel 20 Kez Okundu 0

Pokemon GO Oynarken Cinayete Kurban Gitti

Eski bir emniyet görevlisi olan Jonathan Cromwell, Pokemon GO oynayan ihtiyar bir insanı öldürdüğü amacıyla 30 sene hapse çarptırıldı.
Jiansheng Chen, 2017 senenin Haçünkün ayında Pokemon GO oynamak amacıyla evinden çıkıp arabasına binmişti. Her şey normal görünüyordu, ta ki Jonathan Cromwell silahını çekip onu vurana kadar. Cromwell’in savunmasına göre hadise nefsi müdafaaydı çünkü gece zamanı Chen, yola bakmadan elindeki telefonda Pokemon GO açık bir şekilde dikkatsizce araba kullanıyordu ve arabayı Cromwell’in üstüne sürdü.

Cromwell de iddiasına göre ölmemek amacıyla silahını çekti ve ikaz atışı yaptı. Fakat hadise yerel araştırıldığında Chen’in üstünde 4 adet kurşun izi bulundu ve Chen silahsızdı. Chen’in aile avukatının dediğine göre ihtiyar adam yalnızca yeğenleri ve torunlarıyla bağ kurabilmek amacıyla Pokemon GO oynuyordu. Bu da jürinin Cromwell’in eski emniyet görevlisi olması sebebiyle güç delisi olduğunu ve Chen’in arabasının önüne kendini bilerek attığı düşüncesini getirdi.

Jonathan Cromwell, Haçünkün 2017’de Jiansheng Chen’i öldürmesinin sonrasında ikinci dereceden cinayet ile suçlu bulundu. Davaya bakan yargıç, eski emniyet görevlisi olan Cromwell’i Virginia’da 30 sene hapse mahkum etti.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir