Genel 115 Kez Okundu 0

PlayStation 4 için güncelleme yayınlandı

Sony’nin tanınmış oyun konsolu PlayStation 4’ler amacıyla yeni bir güncelleme yayınlandı. Yeni güncelleme yanında bir dizi yenilik de getiriyor.

Uzun süren beta sürecinin sonrasında PS4 oyun konsolları amacıyla yeni sistem yazılımı güncellemesi yayınlandı. 460 MB boyutundaki sürüm 5.50 çoğu yeni organizasyonel özellik, ekstra anne-baba kontrolleri ve PS4 Pro amacıyla yeni supersampling (süper örnekleme) sekmesini yanında getiriyor.

Supersampling sayesinde, PS4 Pro oyun konsolunuz 2K ya da düşük çözünürlüğe sahip bir televizyona bağlandığında bile birtakım oyunlarda daha iyi görüntü niteliği sağlayabiliyor. Maalesef bu özellik standart PS4 modellerinde ise sunulmamakta. Yeni anne-baba kontrolleri ise anne ve babanın çocuğun oyun oynayabileceği dönemleri ayarlamasını ve detaylı kısıtlamalar uygulayabilmesini sağlıyor.

PlayStation Plus aboneleri ise Kütüphane uygulamasında bundan sonra ayrı bir seksiyon görecekler. Bu bölgede bütün PS Plus bedava oyunlarını tek bir yerde tutabileceksiniz. Ek olarak, Satın Alınanlar sekmesinde bundan sonra oyunları ve programları muhafaza etmek da mümkün. Bu sekmenin iyi yanıysa örnek olarak eski betaları da buradan kaldırarak karışıklığı önleyebilecek olmanız. PlayStation VR (PSVR) oyunları da bundan sonra Kütüphane evresinde bir logo ile ayırt edilebilecek.

Güncelleme sonrasında Bildirimler de bundan sonra silinebilecek. Hem de arka planı, grup logosunu özelleştirebileceksiniz. Mesaj hususu kapak fotoğrafını USB cihazdan rastgele bir görüntü ile değiştirebileceksiniz.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir