Konami, yeni top fiziği, yorgunluk sistemi, gol sevinçleri ve güncellenmiş myClub ile istikbal olan PES 2019’u resmi olarak tanıttı. PES 2019’un kapak fotoğrafında Barcelonalı senedız Coutinho yer alacak.

Japon oyun ve eğlence şirketi olan Konami, amiral gemisi oyunu olan PES 2019’un resmi duyurusunu gerçekleştirdi. Pek çok şahıs bu sene itibarı ile Şampiyonlar Ligi lisansını kaybeden PES’in kan kaybedeceğini düşünürken Konami, PES 2019’un daha çok lisanslı lig, stadyum ve lisanlı ortaklık içereceğini açıkladı.

Konami’nin İngiliz devi Liverpool ile olan lisans anlaşması ise devam ediyor. Bu amaçla Liverpool, oyunda tam donanımlı olarak yer alacak. PES 2019’un kapağında ise Liverpool’dan Barcelona’ya astronomik bir ücret ile aktarma olan Brezilyalı senedız futbolcu Philippe Coutinho yer alacak. Özel versiyonun kapağında ise Beckham yer alacak.

Oynanış alanında ise futbolcular amacıyla detaylılığı ve bireyselliği arttıran 11 yeni yetenek özelliği geliyor. Çapraz dönüş, bakmadan pas, denetimli çelme, düşen şut ve artan şut gibi yeni yetenekler ile beraber oyundaki toplam yetenek adedi 39’a çıkmış oluyor. Becerilerin artışı, futbolcuların birbirinden ayrılmasında büyük ehemmiyet taşıyor.

Ayrıca PES 2019 ile beraber gelen yeni oyuncu yorgunluk sistemi, futbolcular yorulduğunda davranışlarının ve performanslarının yorulduklarını daha açık belli etmesini sağlıyor. Yeni oyun fiziği ve gol sevinçleri de getirecek olan PES 2019, top sahanın dışına çıktığında yeni topun daha süratli gelmesini sağlayacak.

PES 2019 ile beraber myClub, FIFA Ultimate Team’e daha çok benzeyecek. Konami, myClub’ın bundan sonra görülmemiş bir kart tasarımına sahip olduğunu açıkladı. Yeni ‘yüksek performans’ kartları haftanın en iyi oyuncularının yanı sıra Beckham, Maradona, Cruyff, Nedvěd, Gullit, Maldini ve Kahn’ın olduğu efsane oyuncuları da içerecek.

PES 2019, ilaveten Enlighten yazılımı yardımıyla 4K ve HDR desteğine de sahip olacak. Konami’nin açıklamasına göre Enlighten, PES 2019’un hiç olmadığı kadar iyi görünmesini sağlayacak. Konami’nin açıklamasına göre şu ana kadarki en iyi futbol tecrübesini sunacak olan PES 2019, 30 Ağustos’ta satışa sunulacak.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

“PES 2019 çıkış tarihi belli oldu” üzerine 1 yorum

  1. umut dedi ki:

    Pes severler uzun zamandır bu anı bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir