Android 107 Kez Okundu 0

Note 7 için yeni güncelleme yayınlandı

Samsung, Galaxy Note 7 için bir güvenlik güncellemesi sundu.

Satışları ve üretimi durdurulan Galaxy Note 7 modelleri, Samsung tarafından geri çağırıldı. Ancak birçok kullanıcının telefonu iade etmek istememesi şirketi zora sokuyor.

Samsung da bu sorunu, Galaxy Note 7 için gönderdiği güncelleme ile çözme arayışında.

BATARYA İÇİN YAZILIM GÜNCELLEMESİ

Samsung, Galaxy Note 7 modellerinin bataryalarındaki sorun sebebiyle patlamalarından dolayı yaklaşık 2,5 milyon cihazı geri çağırmıştı. Buna rağmen birçok kullanıcının cihazlarını iade etmeme niyetinde olduğu ortaya çıkmıştı.

Hal böyle olunca Samsung, Galaxy Note 7’ler için 31 Ekim itibarıyla batarya odaklı bir yazılım güncellemesi sunacakları açıklamasında bulundu. Bu zorunlu güncelleme ile cihazların batarya şarjı sadece yüzde 60 oranında doldurulacak ve cihazların batarya süresi 1 günden fazla gitmeyecek.

Samsung, kullanıcıların yaşayabileceği riskleri bu güncelleme ile bir nebze olsun ortadan kaldırmaya çalışsa da halen kullanıcıların Galaxy Note 7’lerini iade etmeleri talebini de yineliyor. Şirketin Eylül ayında da cihaz değişimleri öncesinde Avrupa için böyle bir güncelleme sunmuş olduğunu hatırlatalım.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir