Genel 65 Kez Okundu 0

Nintendo geri geliyor

Türkiye’de bir süredir sesi soluğu çıkmasa da geride bıraktığımız vakitlarde sessiz sedasız Türkiye’ye geri dönen oyun ve teknoloji devi Nintendo, konsol savaşlarına görülmemiş bir cephe açıyor. Nintendo Türkiye Ülke Müdürü Levent Ertoğlu, Nintendo’nun Türkiye’deki çalışmaları ve planlarına yönelik Hürriyet’e mühim açıklamalarda bulundu.

Nintendo uzun bir aradan sonra tekrar Türkiye pazarına geri dönüyor. Türkiye‘ye özel çalışmalarını yoğunlaştıran Nintendo Türkiye Ülke Müdürü Ertoğlu, Türkiye’den Nintendo’nun yıller evvelce çekilmesinin sebebini şu sözlerle açıklıyor:

“Bildiğiniz gibi daha evvelce değişik bir distribütör firma ürünlerin Türkiyedeki satış ve dağıtımını yapmaktaydı. Dolayısıyla onların adına bir şey söylememiz doğru olmayacaktır. Biz ise CD Media Türkiye olarak lüzum Nintendo lüzumse Take2 markalarının Türkiye’de hakettiği şekilde yer alması amacıyla çalışacağız. Bağlı olduğumuz takım şirketimiz CD Media S.E. Balkan ülkelerinde 1993’ten beri oyun aleminde faaliyetini sürdürmekte ve bugün 12 değişik ülkede Nintendo başta olmak üzere çok mühim oyun markalarının satış, dağıtım ve pazarlamasını başarı ile yapmaktadır. Nintendo’nun, Türkiye amacıyla de CD Media’yı tercih etmesinde kuşkusuz bu başarının payı çok büyük.”

Nintendo’nun Türkiye stratejisini de paylaşan Ertoğlu, Nintendo ürünlerinin raflardaki konumunu ne vakit alacağıyla alakalı sorumuza ” Bir iki hafta içersinde Nintendo ürünleri raflarda konumunu bulacak. Böylece geride bıraktığımız yıl Mart ayında dünyada satışı başlayan ve bugüne kadar 17 milyon adedin üstünde satan Nintendo Switch oyun konsolu nihayet Türkiye’deki oyunseverlerle buluşmuş olacak.” şeklinde cevap verdi.

Bu yılın sonuna kadar Nintendo’nun ürün gamında olan 150’den çok ürünü Türk oyun severlerle buluşturacaklarına ilgi çeken Ertoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bunların arasında Nintendo Switch Oyun Konsolu, Nintendo 2DS/3DS Oyun Konsolları, şu an bütün dünyada büyük heyecan yaratan Nintendo Switch Labo ürünleri, Nintendo Switch aksesuarları ve kuşkusuz başta Mario, Zelda olmak üzere onlarca Nintendo oyunu bulunuyor. Haziran ayında E3 fuarında özelikle ilgi çeken Super Smash Bros, Pokemon, Splatoon2, Xenoblade Chronicles 2, Octopath Traveler ve FIFA19’un bu yılye damga vuracağını düşünüyoruz.”

Oyun severlerin dört gözle beklediği Red Dead Redemption’a da değinen Ertoğlu; “Nintendo dışında Take 2 markası altında yer alan bu yılın pek çok hit oyunu da tekrar CD Media güvencesiyle raflarda olacak. Ekim ayı sonucunda satışa çıkacak olan Red Dead Redemption 2 oyunseverler arasında şuandan büyük bir heyecan yarattı.” dedi.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir