Genel 280 Kez Okundu 0

Nerede oy kullanacağım? Sorusunun cevabı artık cebinizde

Bugünlerde en çok sorulan sorulardan biri de ‘Nerede oy kullanacağım?’ sorusu. Yurttaşlarımız YSK’nın seçmen sorgulama sistemi üzerinden ve e-Devlet sisteminden sorgulanabilen seçmen kütükleri ile alakalı aramalar yapar iken YSK mobil uygulamasını hizmete soktu. İşte seçmen kaydı sorgulama ekranı.

24 Haziran seçim gününe yaklaştıkça ‘Nerede oy kullanacağım?’ sorusunun cevabı da vatandaşlar doğrulusunda araştırılmaya başladı. e-Devlet ve YKS üzerinden sorgulanabilecek seçmen kütükleri 12 Mayıs’a kadar askıda olacak. 24 Haziran erken tercihleri yaklaşırken yurttaşların merak ettiği sorulardan biri de seçmen listeleri. İşte seçmen listelerine dair merak ettikleriniz, adres farklılığı amacıyla son tarih ve seçmen kaydı sorgulama ekranı…

SEÇİM YERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Yurt İçi seçmen sorgulama gerçekleştirme amacıyla https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp sitesine girip, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl”, “T.C. Kimlik Numarası”, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No” gibi verileri doldurduktan sonra resim doğrulaması yaptığınızda nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

YSK’DAN SEÇMEN SORGULAMA UYGULAMASI

YSK Başkanlığı’nın “Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması” başladı. Uygulamayı cep telefonunuza indirip açtıktan sonra şahsi bulgularınız ile sorgulama yapabilirsiniz.

ADRES DEĞİŞİKLİĞİNDE SON GÜN 12 MAYIS

Kritik seçim evveli seçmenler de nerede oy kullanacağını merak edip seçmen sorgulama gerçekleştirme isteyen vatandaşlar 2-12 Mayıs arasında lüzumlu farklı işlemleri amacıyla başvurabilecek.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir