Uzay 23 Kez Okundu 0

NASA uzaya turist taşıyacak

Washington Post’un açıkladığına göre NASA, Rusya’nın geçmişte uzay turistlerini kabul etmesine benzer bir şekilde, Uluslararası Uzay İstasyonu’na astronot götüren araçlarında özel turistlere koltuk öneri etme olasılığı düşünüyor.

Bu henüz yalnızca bir düşünce ve NASA’nın danışma kurulundan onay alabilmek mecburiyetinde kalacak. Fakat şuandan bir danışmanlık alt komitesinin desteğine sahip.
Fikir, NASA’nın operasyonlarında özel şirketlerin erişimini genişletecek daha geniş bir öneri setinin parçası olarak sunuluyor. Bunlar arasında astronotların özel ISS etkinliklerini desteklemelerine, astronotların desteklere açılmasına ve hem de şirketlerin gemilere isim vermelerine izin vermek de bulunuyor.

Görünene göre NASA‘nın uçuşlarını Blue Origin ve Virgin Galactic gibi isimlerle rekabet etme fırsatı olarak kullanması için gerçek bir olasılık bulunuyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir