Android 25 Kez Okundu 0

Microsoft’tan Android Telefonlar İçin Çalışma Başlattı

Microsoft, Windows 10 bilgisayarlar ile telefonlar arasında eşvakitlilık (senkronizasyon) kurmayı başarmayı deniyor. Böylece masaüstü işletim sistemleri amacıyla yayınlanmış programlar telefonlarda da kullanılabilecek.

Son dönemde Timeline programında da benzer bir girişimde tespit edilen Microsoft, kullanıcıların geçmişlerini 30 güne kadar kaydetmelerini sağlıyordu. Cloud Clipboard da Ekim güncellemesi ile gelmişti. Bu panoya kopyalanan görseller, cihazlar arasında kullanılabiliyordu.

Microsoft’un tanınmış klavye programı olan SwiftKey ile bir aygıtta yazılan yazıyı bir diğerine ‘kopyala-yapıştır’ gerçekleştirme olası duruma gelmişti. Bunun amacıyla tek lüzumen, her iki aygıtta da Microsoft hesabı ile seans açılmış olması.

Microsoft Launcher de yakın vakitte Cloud Clipboard özelliğine kavuşacak. Sonuç olarak kullanıcılar yeni bir seçeneğe daha kavuşacaklar: Bilgisayardaki clipboard ile telefondaki arasında eş vakitli çalışabilme seçeneğine. Böylece hiçbir aracı programa lüzum kalmadan pek çok değişik şeyi basitçe senkronize edebilecekler.

Uygulamanın ve güncellemenin gelişi amacıyla 2019 senesi işaret edilse de gelecekte şirket içi kaynaklardan daha çok bilginin açıklanması bekleniyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir