ios 40 Kez Okundu 0

Merakla beklenen iPhone SE 2 çıkıyor

Merakla beklenen Apple’ın yeni iPhone SE modeli her geride bıraktığımız gün görülmemiş bulgularla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şimdi de, iPhone SE 2‘nin yakın vakit ortamında pazara sunulacağı iddia edildi.

Bomba iddialarla iPhone SE 2 sonucunda geliyor!
Daha eskiden de paylaşılan konsept videoları ve görselleriyle çoğu kez gündeme gelen iPhone SE 2 ile alakalı bugün çok hususşulacak bir iddiada bulunuldu.

ThinkApple tarafınca paylaşılan rapora göre, yeni iPhone SE 2‘nin önümüzdeki bahar ayında pazara sürüleceği müjdelendi.

Söz hususu yeni iPhone modelinin nasıl olacağı ile alakalı şimdilik net bir bilgi sahibi paylaşılmadı. Ancak, ThinkApple şirkete yakın kaynaklarca elde ettiği bulgular tarafında yeni kuşak SE 2′nin iPhone X modellerinden aşina bulunduğumuz çentikli bir ekranın üstüne kurulacak.

Bunun haricinde, 4.7 inç boyutundaki bir ekrana ev sahipliği gerçekleştireceği ön görü edilen SE 2 modelinin ilaveten başka modellerde bulunduğu gibi FaceID sensörüne de sahip olacağı düşünülüyor.

Fakat, FaceID gibi son teknolojilere sahip olacak olan SE 2‘nin maliyetinin de bir hayli çok olacağını da belirtelim.

Bu husus ile alakalı yayınlanan bir başka raporda, SE 2‘nin ideal fiyatlı bir alternatif olarak kalabilmesi amacıyla Apple‘ın tasarımdan ziyade donanıma odaklanacağı da düşünülüyor. Bununla birlikte, SE 2 modelinde tıpkı iPhone XR‘da bulunduğu gibi tek ana kameraya da ev sahipliği yapacak.

Son olarak, ThinkApple‘ın raporlarında yeni kuşak iPhone’un ilaveten kablosuz şarj desteğine sahip olacağı ön görü ediliyor. Tabii, bütün bunların şimdilik bir varsayımdan ibaret bulunduğunu da söylemekte fayda var.

İnce ekran çerçevesiyle ve FaceID gibi son teknolojilerle ön plana çıkan bir ideal fiyatlı SE modeli hiç de fena olmaz. Peki, siz bu sızıntı ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Bu husus ile alakalı düşüncelerinizi derhal alçakta yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir