Genel 24 Kez Okundu 0

MediaMarkt Teknosa’yı satın almaktan vazgeçti

Uzun süredir konuşulan MediaMarkt’ın Teknosa’yı satın almasına yönelik görüşmelerin 13 Ekim’de sona erdiğini Sabancı Holding açıkladı.

MediaMarkt’ın sahibi olan Ceconomy’nin, Teknosa’ya yatırım gerçekleştirmekten vazgeçtiği öğrenildi. Sabancı Holding’den oluşturulan bildirime göre Sabancı Holding ile Ceconomy’nin, Teknosa’nın stratejik opsiyonlarının değerlendirilmesi üstüne gerçekleştirdikleri görüşmeler 13 Ekim’de sona erdi.

Ceconomy’nin CFO’su Mark Frese dün yaptığı bildirimde bu mevzuya değinmiş ve görüşmelerin askıda olduğunu söylemişti. Sabancı Holding bu açıklamanın ardından KAP’a yaptığı bildirimde görüşmelere 19 Ocak’ta başlandığı ve görüşmelerin 13 Ekim’de kesildiğini bildirdi.

Yapılan bildirimde, Teknosa’da stratejik operasyonların gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin belirsiz olmasının, hisse değerini etkileyebileceği gerekçesiyle konunun daha eskiden kamuya açıklanmadığı belirtildi.

Reuters’in 29 Ağustos’ta yaptığı bir habere göre kurda yaşanan oynaklık ardından MediaMarkt, Teknosa’yı satın alma kararından vazgeçti.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir