İnceleme 57 Kez Okundu 0

LG G7 ThinQ Türkiye’de satışta!

LG’nin ThinQ yaklaşımını benimseyen ilk G serisi akıllı telefonu LG G7ThinQ‘in Türkiye’de satışlarına başlandı. Süper Parlak Ekranı, Boombox Hoparlörü ve suni zeka bağlantılı akıllı kamerasıyla ön plana çıkan LG G7ThinQ bakın hangi fiyatla geliyor?

Akıllı telefonda 6.1 inç büyüklüğünde 3120 x 1440 piksel QHD+ çözünürlük yayınlayan bir LCD ekran bulunuyor. Telefonun kalbinde ise Qualcomm Snapdragon 845 yonga seti yer alıyor. Bu yonga setine 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama kısmı eşlik ediyor. MicroSD kart desteği yardımıyla bu alan genişletilebiliyor. Telefona gereksinim duyduğu enerjiyi ise 3000 mAh kapasiteli pili sağlıyor.

G7 ThinQ, 16 megapiksel çözünürlüklü iki lensten meydana gelen bir arka kamera kurulumuna sahip. Bu lenslerden biri süper geniş görüş açısı sağlıyor. Telefonun önünde ise 8 megapiksel çözünürlüklü bir kamera yer alıyor. Cihazdaki kameraların tamamı, LG’nin suni zekâ teknolojisinden yararlanıyor. LG’den oluşturulan bildirime göre, kameralar suni zekâ yardımıyla nesneleri tanıyor ve sonrasında otomatik kontrast, doygunluk ve renk ayarlarıyla görüntüyü optimize ediyor. Kamera çiçek, hayvan, insan ya da gün batımı gibi bir kare yakaladığında telefon titriyor ve sahne modunu buna göre ayarlıyor.

LG, yeni telefonunun selefi G6’ya kıyasla dört kat daha parlak fotoğraf ve videolar kaydedebildiğine ilgi çekiyor. Buna ek olarak, kullanıcılar düşük ışıklı ortamlarda parlak modu aktif hâle getirerek çekim yapabiliyor. LG söz hususu kamera özelliklerini daha evvelce V30 serisinde de sunmuştu.

Ses kalitesine ehemmiyet vermeyi devam ettiren LG, yeni telefonunda da 32-bit Quad-DAC ses desteğini kullanıcılarına sunuyor. Şirket, Quad-DAC ile kablolu kulaklıklar amacıyla daha temiz bir ses sağlandığına ilgi çekiyor. Bu hal LG’nin standart kulaklık jakından vazgeçmemesinde de mühim faktörlerden biri gibi görünüyor. Kulaklık jakının zenginliği yardımıyla LG’nin telefonda DTS:X sanal surround ses teknolojisini kullanması olası oluyor. LG G7 ThinQ, bu teknolojiye sahip ilk akıllı telefon olması nedeniyle ehemmiyet taşıyor. Telefonun yeni Boombox hoparlörleri ise seleflerine kıyasla yüzde 39 daha yüksek bir ses çıkışı vadediyor. G7 ThinQ, suya ve toza dayanıklılık hususu ile ilgili IP68 sertifikasına sahip.

Ekranının üstündeki çentik ve özel Google Asistan tuşu da telefonun ilgi çekici yönleri arasında bulunuyor. Kullanıcılar diledikleri takdirde çentiği ekranın içersinde gizleyebiliyor. Google Asistan tuşunu diğer bir şekilde programlamak ise olası değil.

LG G7 ThinQ Turkcell mağazalarından 4899 TL tavsiye edilen satış fiyatıyla kullananlara sunuluyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir