Android 23 Kez Okundu 0

Lenovo Katlanabilir Tablet Geliyor?

Katlanabilir ekranlı tabletler,gelecekte mutlaka karşımıza çıkacağından emin olabiliriz.Güney Kore’den gelen bir rapora göre bu tabletlerden ilk olarak, LG yapımı katlanabilir bir ekrana sahip Lenovo tabletler olabilir.
Açıldığında 13″lik bir ekrana sahip olması beklenen bu tabletlerin, kapatıldığında ise 8″ ve 9″ arasında bir boyutta olması bekleniyor. LG, katlanabilir tabletlerin, katlanabilir akıllı telefonlara göre daha fazla rağbet gördüğünü iddia ediyor. Katlanabilir telefonların katlandığında neredeyse ortadan kaybolduğunu söyleyen LG, tabletlerin ise bu sorunu ortadan kaldırdığını söylüyor.

LG Display, üreteceği bu tabletleri Dell ve LG Electronics’e satmak istiyor. Ayrıca gelecekte piyasada olması beklenen bu tabletlere dayanıklı ekran malzemesi üretmek daha kolay olacaktır. Çünkü akıllı telefonlar günde yüzlerce kez katlanılıp açılabilir fakat tabletler gün içinde daha az kullanıldığı için katlanıp açılma sıklığı daha az olacaktır.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir