Bir türlü ulaşmayan ya da teslimatı geç gerçekleşen kargolarda sona gelinecek.

Geliştirilen uçak boyutundaki yeni dronelar yüzlerce kilogram yükleri yüzlerce kilometreye taşıma becerisi sahipler. Kargo drone olarak adlandırılan bu dronelar süratlilar ve süratli oldukları kadar da etraf dostular. Bunların yanında, istikbal sürenin kargo sektörüne yön verebilecek cihazlar olma unvanına da sahipler.

Droneları seçilen teslimat bölgesinin yakınına fırlatma mantığı üstüne çalışan kargo dronelarına olan ilgi büyük. Geçtiğimiz ay ortamında Amazon’un da kendi kargo dronelarını duyurmasıyla meydana çıkan ve bilhassa Federal Havacılık İdaresi doğrulusunda üstünde durulan emniyet endişelerinden sonra kargo droneların geleceğinde birtakım problemler oluşacak gibi gözüküyor.

Sıradan kargo tırlarının oluşturduğu kirliliği ortadan kaldıracak olan kargo droneları aynı anda daha az ürünü taşıyacaklar. Durmaksızın teslimat noktasına gidip istikbal ve malzemeleri aktarma edecek olan kargo droneları ne var ki çok ama çok daha düşük karbon izi bırakma becerisine sahipler. Suya iniş yapabilmeleri ve dikey kalkış gerçekleştirebilmeleri yardımıyla kargo droneları ileride dar alanlarda bile tam kapasitede çalışabilecek.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

“Kargo Droneler İle Daha Hızı Teslimat Dönemi Başlıyor” üzerine 1 yorum

  1. Samet dedi ki:

    Çok faydalı bir wep sitesi her türlü haberlerden habrimiz oluyor emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir