Kalabalıktan rahatsız’mı oluyorsunuz etrafınızda çok fazla gürültü’mü var bu kask tam size göre.

Bazen ofislerimiz sakin bir çalışma için fazla gürültülü olabiliyor. Evlerinde çalışma fırsatı olmayan ama kalabalıkların yarattığı gürültüye de dayanamayanlar için yeni bir icat çıktı. ‘Helmfon’ isimli bu kask bir Ukrayna tasarım firması tarafından meydana getirilmiş. Kişiye özel üretilen kask, hem ses kesen malzemelerden üretilmiş hem de teknolojiden geri kalmayacağını özellikleri var.

Helmfon’un dışı fiberglas ve özel bir boya ile, içi ise polietilen köpüğünden hazırlanıyor. Kaskın içinde kulaklık, mikrofon, büyüteç, akıllı telefon haznesi ve elektronik cihazlara bağlantı için gerekli devrelerle bir batarya var. Kask görüşünüzü engellemiyor ama sınırlıyor. Böylece dış dünyadan kopmak istediğiniz anlarda kullanabiliyorsunuz. Kask bir duvara veya tavana monte edilip, sadece kısa sürelerle (mesela gizli telefon görüşmeleri yapmak için) kullanmak amaçlı da yerleştirilebiliyor.
Kaskın özel ses emici sistemi sayesinde konuştuklarınızı dışarıdan kimse duyamıyor. Böylece özel Skype görüşmeleri, telekonferanslar yapabilirsiniz. Ayrıca farklı renklere ve şekillerde tasarlanıp, tamamen size özel bir şekle de sokulabiliyor.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir