Teknoloji 170 Kez Okundu 1

Kahvenizi ve Çayınızı Hazırlayan bir robot İster Misiniz?

CES 2017’deki birçok şirket, sıcak kafeinli içecekler yapan robotlara sahip. Tüm robotlar kalabalığın dikkatini çekti fakat hepsi eşit yaratılmadı.

Kalabalık bir kongre merkezinden yürüyorsunuz ve bir sunum yapan robotu dalmış gülümseyen insanlarla bir araya geldiğinizi görüyorsunuz. Standa yürümek ve bir kişiye bir orta şekerli kamera gönderen geniş bir robot kolu görüyorsun. Bu, CES 2017‘deki çeşitli kabinlerde gerçekleşen sahne oldu.

Robotlar

Tüm robotların bir veya birden fazla eklem kolu vardı ve hepsi tüketilecek gerçek içecekler yapmayı başardı.

Bosch robotunun bir kolu vardı ve latte, cappuccino veya kahve yapabiliyordu. Aubo şirketinin bir fincan sıcak çay yapan tek kollu bir robotu vardı. Ve Denso’nun iki kollu bir robotu vardı ki kahve üzerine bir bardak döktü.

Robot müşteri hizmetleri

Eller aşağı Bosch cappuccino robotu en iyi müşteri robotu seçildi. Rpbot isim soruyor ve ne tür bir kahve içiçeğini soruyor.  Robot konuşmuyor fakat dijital ekrandan kelimeleri gösteriyor.

Örneğin, hangi içecek istediğimi sorduğunda, üç daire üst üste geleceğini belirtti: bir tane cappuccino, bir tane latte ve bir tane de bir americano. Projeksiyonlu orta şekerli düğmeye bastım ve robot “iyi bir seçim” sözcükleri yansıtan seçimimi onayladı. ( kulaıcı deneyimi )

diğer robotlar, Aubo ve Denso  böyle bir hizmet sunmadı.

Artık günümüz teknolojisinde her şeyin mümkün olabileceğini görüyoruz siz de iş yerinizde evinizde çayınızı kahvenizi hazırlayan robot ister misiniz?

{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

“Kahvenizi ve Çayınızı Hazırlayan bir robot İster Misiniz?” üzerine 1 yorum

  1. Mesut dedi ki:

    Bizim şirkete de bu robotlardan istiyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güvenlik kamera sistemleri