Jaluzi modası geri geliyor. Eğer çatınızda güneş paneli için yer yoksa güneş enerjisi ile elektrik üretebilen jaluziler aradığınız çözüm olabilir.

Güneş enerjisi odaklı çalışan SolarGaps firması, üzerinde ince güneş panelleri bulunan özel tasarımlı jaluzi perde sistemini tanıttı. Bu özel jaluzinin kanatlarındaki paneller gün içindeki ışık miktarına göre dönebiliyor ve güneş ışınlarından maksimum verim almayı sağlıyor.

Jaluzi donanımı bir bataryaya bağlanıp güç depolamaya yarıyor ve böylece elektrik kesintilerinde kullanabileceğiniz acil bir kaynak haline geliyor. iOS ve Android platformundaki akıllı telefon uygulaması ile idare edilebilen SolarGaps perdeler, ayrıca evinizde kullanacağınız Google Home dijital asistan cihazına da uyumlu çalışıyor.

Bu jaluzi sistemini ofisinize veya evinize kurarak sabah otomatik açılması için, akşam da kapanması için programlayabilirsiniz. Sadece elektrik üretmekle kalmıyor, güneşe ve iç mekan ısısına göre jaluziler yön değiştirip içerideki ısıyı koruyor. Özellikle çatılara güneş enerjisi paneli kurulamayan konutlarda SolarGaps jaluzi sistemi ideal bir çözüm olabilir.

Jaluzi sistemi kurulduğu yerde güneş ışınlarının miktarına göre, metrekare çapında saatte 50-100 watt arası enerji üretebiliyor. Kurulumun binanın içine veya dışına yapılması da elektrik üretim miktarını değiştiren bir faktör. Ama eğer kendi elektriğinizi üretmek istiyorsanız, çok çekici bir çözüm olabilir. Firma yetkilileri bu ürünün yakında piyasa


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir