ios 323 Kez Okundu 1

iPhone’ları çökerten hata

Whatsapp’ta görülen hata iPhone’lara sıçradı. iPhone’larda meydana çıkan bir hata, kullanıcıların yalnızca bir SMS’le telefonlarını kullanılamaz duruma getirmesine yol açıyor. Peki bu nasıl oluyor?

iPhone‘larda görülen bir hata, kullanıcıların canını fazlasıyla sıkacak cinsten. Siyah büyük noktaya SMS ekranında dokunan kullanıcıların iPhone’ları çöküyor, kullanılamaz duruma geliyor. En azından bir vakit için! Siyah emoji hatası olarak da dillendirilen bu problem Whatsapp’ın da çökmesine niçin oluyor. Bu kara emojiye dokunduğunuzda telefon kimi vakit çökerken, kimi vakit da hayli yavaş çalışmaya başlıyor.

İŞTE ÇÖZÜMÜ

Bu tip bir şey başınıza geldiği vakit kurtuluş yolu da yok değil. Öncelik ile Mesaj uygulamasını kapamaya zorlayın; sonrasında 3D Touch’ı kullanarak Mesaj sembolüne tıklayıp yeni mesaj açmaya çalışın. Sorun böylelikle giderilmiş oluyor.

Apple bozukluğu düzeltecek rastgele bir güncelleme yayınlamadığından; başınıza gelmesi durumunda kesinlikle bu çözüm yolunu kullanın.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

“iPhone’ları çökerten hata” üzerine 1 yorum

  1. nehir dedi ki:

    Teşekkürler bu yöntemle telefonumu kurtardım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir