Genel 346 Kez Okundu 1

iPhone X’te gizlenen problem ortaya çıktı

Apple iPhone standartlarından değişik olan ürünü iPhone X’i geride bıraktığımız sene pazara sürdü. Büyük değişime sebep olan iPhone X’ten problem haberleri gelmeye devam ediyor. iPhone X bozukluğu şayet çözülemezse, telefonlar garanti kapsamında değiştirilecek.

iPhone X’te donanım bozukluğu yüzünden Face ID özelliği birtakım telefonlarda çalışmıyor. İphone X’teki bu problem yetki sahibi servislere gönderilen dosyaların meydana çıkmasıyla gün yüzüne çıktı. Dosyalarda da yetki sahibi servis personeline bu problemle nasıl kafaya çıkacakları anlatılıyor.

Eğer iPhone X servise Face ID bozukluğu ile gelirse, servis evvelce ön kamerayı etkileyen bozukluğu çözmeye çalışıyor. Tamamen donanımsal olan bu problem yüzünden telefonun sizi tanıması imkansızlaşıyor ve telefon kilidini açmak işkenceye dönüşüyor. Eğer kamera tamirinde başarısız olunursa, iPhone X direkt çürüğe çıkıyor ve yetki sahibi personel değişim amacıyla işlemleri başlatıyor. Apple bu problem amacıyla rastgele bir açıklama yapmadı.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

“iPhone X’te gizlenen problem ortaya çıktı” üzerine 1 yorum

  1. ahmet dedi ki:

    Bende karşılaştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir