Güvenlik 195 Kez Okundu 0

İphone Telefonu 47 yıllığına kilitlendi!

Akıllı telefonlar hayatın her bölümünde kendini gösterirken çoğu anne-baba çocuklarını oyalamak amacıyla akıllı telefonlardan faydalanıyor. Uluslararası basında ses getiren haberlere göre bir bayanın telefonunu oyalansın diye çocuğuna vermesi başına büyük bela açtı.

Haberiniz olmadan telefonunuzun 47 seneliğine kilitlendiğini görmeniz sizi nasıl etkilerdi? Çin’den gelen haberlere göre, Şanghay’daki iki yaşındaki bir çocuk, annesinin iPhone‘u ile oyun oynarken hatalı şifre denemeleri yaptı. Bu hadise neticesinde telefon, 47 seneliğine dönem dışı kaldı.

25 MİLYON DAKİKA KİLİTLENDİ!

Ocak ayında telefonla eğitim videolarını online izlemek amacıyla çocuğa verildikten sonra yaşandı. Çocuğun defalarca telefon şifresini girmeye çalıştığını ve annesi telefonu eline aldığında 25 milyon dakika dönem dışı kaldığını gördü. Bu hadisedan sonra kadın Apple servisine gider ve oradaki teknisyenler yaşanılan bu hali çözüme ulaştırmak amacıyla kadına ya parhadiseı girmesi gerekliliğini ya da 47 sene beklemesi gerekliliğini söyler.

80 YIL KİLİTLENEN TELEFONLAR BİLE VAR

Wei Chunlong ismindeki teknisyen, bu halin daha evvelce de yaşandığını ve 80 sene dönem dışı kalan telefon olduğunu da Çin medyasına bildirmiş. Durumdan kurtulmanın tek çıkış yolu, bütün telefon verilerini silmesini ve telefonu fabrika ayarlarına döndürülmesi.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir