Genel 278 Kez Okundu 0

İpek Arslantaş Moskova’da düzenlenen matematik yarışmasında dünya şampiyonu

Bahçeşehir Koleji Eskişehir Anadolu Lisesi öğrencisi matematik dalında dünya birincisi oldu.

Moskova’da düzenlenen Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’na katılan Bahçeşehir Koleji Eskişehir Anadolu Lisesi öğrencisi İpek Arslantaş, birincilik elde etti. Toplam 18 ülkeden 460 öğrencinin katıldığı Moskova Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’na Eskişehir Bahçeşehir Koleji damga vurdu. Yarışmaya katılan bütün Bahçeşehir Koleji öğrencileri başarı belgesi alırken, 10. sınıf öğrencisi İpek Arslantaş birincilik elde etti.

Yarışmanın matematik ayağında zirvede tespit edilen Arslantaş, “Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda matematik dalında birinci olup, okulumu ve ülkemi başarı ile temsil ettiğim amacıyla çok gururluyum. Zaten müsabakayı duyduğumuzdan beri çok çalışıyorduk. Öğretmenlerimle birlikte müsabaka amacıyla çok emek verdik. Yarışmaya giderken derece yapma hedefine odaklanmamıştım fakat başarılı olacağımı biliyordum” dedi.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir