İnceleme 191 Kez Okundu 0

iOS 12 ile birlikte gelen müthiş özellik

Apple, iOS 12 ile beraber telefonunuzla ne kadar çok vakit geçirdiğinizi “yüzünüze vuracak”.

Apple, telefonunuzda harcadığınız süreyi daha iyi denetim etmenizi sağlamak amacıyla iOS 12 ile beraber iPhone’lara yeni bir verimlilik özelliği getiriyor. ‘Dijital sağlık’ adı altında başlatılan girişim dahilinde iPhone içersinde verimlilik ile alakalı yeni bir menü ve belli birtakım uygulamalar içersinde yeni ayarlar geliyor.

Apple sızıntıları konusu ile alakalı itimat edilir bir kaynak olan Mark Gurman’a göre bu yeni vasıtalar bugün WWDC 2018’de dünyaya tanıtılacak. Marka, iOS cihazların daha az kullanılmasını gerçekleştirmeyi hedefliyor, daha doğrusu kullanıcıların iOS içersinde harcadıkları sürenin daha farkında olmasını gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Eğer Android bir telefon tüketiyorsanız merak etmeyin, benzer bir özellik Android P içersinde de bulunacak.

Gerçekleşecek WWDC’de ilaveten yeni emoji özellikleri de tanıtılacak. Gurman, özel olarak ne yeniliklerin geleceğini söyleyemese de, markanın AR (augmented reality, arttırılmış gerçeklik) bölümünde büyük adımlar atmaya hazırlandığını belirtti. Yeni özellikler ortamında Animoji’nin hayat niteliğini arttıracak düzenlemelerin yanı sıra çevrimiçi ortak AR alanları yaratmayı olası kılan yeni bir özellik bulunuyor. Anlaşıldığı kadarıyla bu yeniliklerin tümü ‘ARKit 2.0’ isimli bir paket içersinde gelecek.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir