ios 55 Kez Okundu 0

iOS 12.1.4 güncellemesi yayınlandı

iOS 12.1.4 güncellemesi uzunca bir bekleyişin sonrasında sonucunda yayınlandı. FaceTime hatasını gideren iOS 12.1.4 güncellemesi ile gelen yenilikler neler? Gelin, bu devrimlere yakından göz atalım.

FaceTime hatasını çözen iOS 12.1.4 güncellemesi yayınlandı!
Hatırlarsanız, Apple son vakitlarda 12.1 ile meydana çıkan FaceTime açığı ile gündemde. Yaşanılan bu emniyet açığı ile birlikte iOS 12.1 yüklü aygıtların birbirini takım FaceTime ile aradıkları vakit, karşıdaki aygıt aramayı cevaplamasa dahi siz karşı yönü dinleyebiliyordunuz.

Yaşanılan bu skandalın sonrasında Apple, bu hafta amacıyla merakla iOS 12.1.4 güncellemesini yayınlayacağını müjdelemişti.

Apple, sözünde durdu ve geçen dakikalarda 12.1.4 güncellemesini yayınlandı. iOS tarihinin en mühim güncellemelerinden biri olarak gösterilen 12.1.4 güncellemesi ile birlikte, haftalarca gündemde olan FaceTime hatasını sonucunda tarihe karıştı.

Güncellemenin kademeli olarak ülkemizde de yayınlanmaya başlandığını da bilhassa belirtelim. Eğer, otomatik güncelleme bildirimi gelmediyse, Ayarlar>Genel>Yazılım Güncellemesi yollarını izleyerek sizde yayınlanan son güncellemeyi iOS aygıtınıza yükleyebilirsiniz.

Bunun haricinde, güncellemenin notlarına baktığımız vakit bizleri tipik performans iyileştirmeleri de karşılıyor. Söz hususu bu performans iyileştirmeleriyle de birlikte daha stabil bir performans vaat eden Apple, 12.1.4 güncellemesiyle böylelikle son vakitların en çok hususşulan emniyet açığını da ortadan kaldırmış oldu.

Peki siz, bu FaceTime açığı ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Bu husus ile alakalı düşüncelerinizi derhal alçakta yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

iOS 12.1.4 hangi aygıtlara geldi?
Bu güncellemeyi alan aygıtlar şu şekilde;

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir