Genel 52 Kez Okundu 0

Instagram’da fotoğraf nasıl indirilir

Sosyal paylaşım sitesi Instagram, fotoğraf esaslı kurulmuş ve vakitle video paylaşımlarının da yapılabildiği bir program durumuna gelmiştir. Intagram’da fotoğraf ve videoları beğenme, yorum yapma gibi etkileşimler yapılabiliyorken fotoğraf ya da video indirme yapılmaz. Instagram’da fotoğraf ya da video indirecekseniz diğer bir program indirmeniz gerekir. Çok detaylı indirme programlarından tercihinizi yaptıktan sonra 1-2 dakikanızı ayırarak dilediğiniz fotoğraf ve videoyu indirebilirsiniz. İşte Instagram’da fotoğraf indirme tekniği ve video nasıl indirilir? sorusunun yanıtı.

Instagram kullanıcıları fotoğraf ve videoyu nasıl indireceklerini merak ediyorlar. Çünkü Instagram’ın indirme özelliği yok. Ya yeni program indirmelisiniz, ya da ekran görüntüsü ile yönetim etmelisiniz. Fakat hiçbir indirme programsı fotoğrafın ekran görüntüsünü almanız kadar süratli değildir. Telefonunuzun özelliğine ya da masaüstünde PrtScn tuşu ile alabileceğiniz ekran görüntüsü amacıyla Windows’da ‘Ekran Alıntısı Aracı’nı geliştirmiştir. Bu vasıta yardımıyla yalnızca sayfada dilediğiniz kısmı işaretleyerek seçebilir ve dilediğiniz kısmın ekran görüntüsünü alırsınız. İşte Instagram’dan program ile fotoğraf indirme ve video indirme işlemleri.

INSTAGRAM’DA FOTOĞRAF NASIL İNDİRİLİR?

Instagram’da fotoğraf indirmek amacıyla ekstra program kullanmanız gerekiyor. Kullanıcılar doğrulusunda en sık tercih edilenlerden biri InstaSave programsıdır. Eğer bu program ile fotoğraf indirecekseniz, programlamayı yükledikten sonra indirmek dilediğiniz fotoğrafın URL’sini alın. Uygulamaya dönün ve “download” butonuna dokunun. Bu sayede dilediğiniz bütün fotoğrafları indirebilirsiniz.

INSTAGRAM’DA VİDEO NASIL İNDİRİLİR?

Instagram videolarını indirmek amacıyla Apple Store ya da Play Store üzerinden “Instagram Video İndirme” diye arama yaparak sıralanan programlardan birini telefonunuza indirmelisiniz. Daha sonra İndirmek dilediğiniz videoların linkini (URL) bulun ve arama çubuğuna yapıştırın ve indirmiş olduğunuz video eklentisinin otomatik olarak videoyu yakalayacak ve size ‘videoyu indir’ alternatifi sunacak.


{Ali TEMEL}

2005 yılında bilgisayar ve web merakı ile başlayan, birçok firma bünyesinde çalışarak kendini geliştirerek 2013 yılında ilk şirketini kurmasıyla şekillenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir